چهارشنبه, 20 فروردين 1399
  • ساعت : ۲۲:۱:۵۱
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۱۲/۱۹ 
  • تعداد بازدید : 53
  • کد خبر : ۸۲۱۶۶
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز :
مردم محلول ضدعفونی كننده را از داروخانه‌ها تهیه كنند
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: مردم محلول‌های ضد عفونی کننده و یا الکل را از داروخانه‌ها تهیه کنند.

 به گزارش روابط عمومی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اهواز، دکتر حسین برزگر ظهار داشت: فقط داروخانه‌ها مجاز به فروش الکل با عنوان محلول ضدعفونی کننده هستند و مردم باخیال راحت این نوع مواد را از داروخانه‌ها تهیه کنند.

وی افزود: درجه خلوص الکل موجود در داروخانه ها ۷۰درصد است و حتی در صورت مصرف باعث مرگ نمی شود؛  اما عده ای سودجو الکل تقلبی حاوی متانول، وایتکس و ماده رنگی را به مردم می دهند که باعث مسمومیت و حتی مرگ می شود.

برزگر بیان کرد: شرکت های توزیع کننده و میزان توزیع هر یک از آنها برای ما مشخص است، نظارت بر داروخانه ها به صورت شبانه روزی انجام می‌شود و نیروهای غذا و دارو به صورت سه شیفت فعال هستند و محلول ها را کنترل می کنند.

معاون غذا وداروی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز ادامه داد: نظارت به صورت نامحسوس نیز از داروخانه‌ها صورت می‌گیرد و محلول خریداری شده در آزمایشگاه بررسی می‌شود.

بر اساس این گزارش تا کنون ۲۱۸ نفر در اهواز به دنبال شایعه درمان ویروس کرونا با مصرف الکل، دچار مسمومیت الکلی با الکل های تقلبی شدند و ۲۰ نفر فوت کردند.

تا ظهر روز یکشنبه آمار مبتلایان به ویروس کرونا در خوزستان ۶۹ نفر ثبت شده که ۱۶ نفر از آنها فوت شدند.

ویروس کرونا که رسما کووید – ۱۹ نام دارد، نخستین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد تا کنون به بیش از  یکصد کشور سرایت کرده و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته است تا وضعیت فوق العاده اعلام کند.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    V5.5.2.0